fot. sxc.hu

Na terenie Gdyni jest kilka placówek dla osób bezdomnych, w których zimą bezdomne osoby będą mogły przyjść i przeczekać mroźne noce.

fot. sxc.hu

W Gdyni działa pięć placówek dla bezdomnych, w których schronienie może znaleźć 235 osób. Poza tym MOPS podpisał umowę z 10 schroniskami na terenie Trójmiasta i poza nim, co pozwoliło zwiększyć łączną liczbę miejsc do 382. – Jest to minimalna liczba miejsc udostępnionych. W razie konieczności, zostanie uruchomionych więcej. – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Zespół ds. Bezdomnych MOPS-u w Gdyni zajmuje się osobami bezdomnymi z terenów Gdyni. Osoby, które się tam zgłoszą, otrzymają kompleksową pomoc m.in.: schronienie, posiłek, zasiłek celowy, porady prawnika. Będą miały także możliwość uczestnictwa w programach dających szansę wyjścia z bezdomności. Zespoł mieści się na ul. Działowskiego 11, w razie potrzebu skontaktowac można się pod numerem tel.  58 662 00 11 , e-mail: bezdomnosc@mopsgdynia.pl).

Mieszkańcy mogą zgłaszać obecność osób bezdomnych potrzebujących pomocy nie tylko Zespołowi ds. Bezdomnych. Sygnały przyjmują również: Centrum Powiadamiania Ratunkowego (tel.  58 660 22 03  i  58 662 22 04  – całodobowo) i Straż Miejska (tel.  986 – całodobowo). Zwłaszcza w przypadku zauważenia obecności osób bezdomnych w miejscach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu (w opuszczonych budynkach, kanałach, w pergolach śmietnikowych itp.) – zwłaszcza podczas mrozów – należy jak najszybciej powiadomić o tym fakcie służby miejskie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.