fot. wikipedia.pl

Wysokość podatków w Rumi jednak nie do końca jest znana. Po raz drugi rumscy radni głosować będą za uchwałą w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Na ostatniej sesji przegłosowano za nie podnoszeniem stawek podatku na terenie gminy. W ten sposób głosowała opozycja i dwóch radnych z PO. Jak będzie tym razem?

fot. wikipedia.pl

Na ostatniej 27 Sesji Rady Miejskiej radni opozycji oraz dwóch radnych Platformy Obywatelskiej Ariel Sinicki i Michał Pasieczny zagłosowali za nie podnoszeniem podatków od nieruchomości, tym samym łamiąc dyscyplinę klubową. Po niespełna dwóch tygodniach radni zbiorą się i ponownie przedłożą uchwałę do głosowania. Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Tadeusz Piątkowski uzasadnia podwyższenie stawek – W związku z otrzymaniem dofinansowania z tzw. „schetynówek” na budowę ulicy Podgórnej, koniecznością kontynuowania inwestycji termomodernizacji Gimnazjum nr 2 i ABK, kontynuowania inwestycji drogowych w ramach Lokalnych Inicjatyw Społecznych oraz uruchomieniem nowej linii autobusowej na ulicy Towarowej konieczne jest uzyskanie wyższych wpływów do budżetu gminy.

2 sierpnia b.r. Minister Finansów ogłosił górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych, które wynikają z 4% inflacji. Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak proponuje podwyższenie stawek podatku zgodnie z określonymi przez Ministra Finansów. 28 Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 6 listopada o godz. 18.00. Obrady będą poświęcone dwóm projektom uchwał: w sprawie wspomnianego określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz w sprawie programy współpracy Gminy Miejskiej Rumia z organizacjami pozarządowymi w roku 2013. Wcześniej, o godz. 17 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Finansowo – Budżetowej RMR  oraz Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego RMR.

Czytaj>> Podatki w Rumi nie wzrosną

1 KOMENTARZ

  1. Nic nowego.Podwyżki,podwyżki,podwyżki.Natomiast gdzie pieniądze leżą naszych decydentów nie ma…Zamiast podwyżek należy wprowadzić kary za niesprzątanie odchodów po psach,za to,że psy biegają bez kagańcy..Mandaty choćby najniższe-ot co!!!A nie zabierać jeszcze te grosze,które zostały…Egzekwować sprzątanie,karać za niesprzątanie..Tylko trzeba chcieć,a nie iść na łatwiznę!!!A miasto brudne aż wstyd!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.