fot. sxc.hu

Zarówno Miejska Biblioteka Publiczna jak i Rumski Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymały dofinansowanie dzięki któremu poszerzą swoją ofertę.

fot. sxc.hu

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012 otrzymała 20 tys. zł z programu „Kraszewski – Komputery dla biblioteki”. Dysponentem funduszy jest Instytut Książki. Otrzymane pieniądze biblioteka przeznaczy częściowo na wymianę starego sprzętu, a częściowo na zakup nowego. – informują urzędnicy UM Rumia. Ponadto z funduszu Biblioteki Narodowej otrzymała 27 tys. zł na zakup nowych książek.

Dotację otrzymał również Rumski Uniwersytet Trzeciego Wieku. W tym przypadku pozyska on ponad 74 tys. zł w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013. Celem tego programu jest aktywizacja i edukacja osób starszych, a także integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa. Otrzymane pieniądze RUTW przeznaczy na realizację projektu pn. „Rumscy Seniorzy na topie”, a w jego ramach poszerzenie oferty „Srebrnej Szkoły”. RUTW na terenie Rumi działa od 2004 roku. Początkowo zajęcia miały formę wykładów, dzisiaj studenci uczestniczą także w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach ruchowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.