fot. sxc.hu

Urzędnicy sopockiego magistratu potwierdzają gotowość służb porządkowych do walki z zimową aurą. Opady śniegu czy gołoledź nie powinny w tym roku zakłócić ruchu zmotoryzowanym w mieście.

fot. sxc.hu

W Sopocie w gotowości czeka już sprzęt, który zadba o stan dróg i chodników zimą. – By nie dać się zaskoczyć aurze, w jednostkach odpowiedzialnych za czystość i utrzymanie dróg w Sopocie odkurzono i postawiono w stan gotowości stosowny sprzęt. Pojawiły się i nowości, które miejmy nadzieje, sprawią, iż nie usłyszymy w tym sezonie znienawidzonego powiedzenia, że: zima zaskoczyła drogowców. – informuje Anna Dyksińska z Biura Prezydenta Sopotu. Wśród sprzętu jakim dysponuje Zarząd Dróg i Zieleni oraz Zarząd Oczyszczania Miasta znalazł się jeden „mercedes” nowa pługopiaskarka z dystrybutorem solanki oraz wytwornicą solanki.

Ponadto z aurą zimy zmagać będą się traktory z pługami i posypywarkami, zamiatarki chodnikowe, przerobione „zimowo” na pługi z posypywarkami chodnikowymi, traktory z posypywarkami, traktory z pługami, chodnikowy ciągnik do odśnieżania, pług wirnikowy, prowadzone odśnieżarki wirnikowe (przystosowane również do pracy w nocy: posiadające oświetlenie i ogrzewane uchwyty). – Sprzęt jest już przygotowany do użycia. – dodaje Dyksińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.