fot. energa.pl

Energa rozpoczyna sprzedaż gazu. Jako jedna z pierwszych spółek elektroenergetycznych otrzymała zatwierdzoną 21 września przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfę na sprzedaż gazu ziemnego.

fot. energa.pl

Poszerzenie oferty o sprzedaż gazu to z jednej strony odpowiedź Energi na zapowiadane uwolnienie rynku tego paliwa w Polsce, z drugiej natomiast –  realizacja strategii Grupy, zakładającej  osiągnięcie pozycji lidera w jakości obsługi klienta na rynku sprzedaży energii elektrycznej oraz innych mediów użytkowych.

– Mając już koncesję na obrót paliwami gazowymi, zatwierdzoną taryfę oraz podpisaną umowę dystrybucyjną z Pomorską Spółką Gazownictwa, możemy rozpocząć sprzedaż nowego produktu – mówi Maciej Markowski, pełnomocnik zarządu ds. obrotu gazem i energią w spółce ENERGA Obrót.

Sprzedaż gazu ma wzbogacić ofertę podstawową, którą jest dzisiaj energia elektryczna. Korzyści wynikające z oferty łączonej sprzedaży energii i gazu dla klientów to m.in.:

  • kompleksowa obsługa w zakresie dwóch produktów – gazu i energii elektrycznej
  • jeden doradca
  • jedna faktura na zakup gazu (w sytuacji zmiany sprzedawcy)

Na razie Energa oferuje gaz klientom z sektora biznesowego z województwa pomorskiego. W pierwszym kwartale przyszłego roku spółka zamierza zaproponować tę usługę klientom w całej Polsce.

– Nasi klienci będą w jednym miejscu kupować dwa surowce – energię i gaz. Oferty łączone są często stosowane w innych krajach Europy, w Polsce firmy dopiero rozpoczynają wprowadzanie takich ofert  – mówi  Marcin Ludwicki, wiceprezes ENERGA Obrót. – Rynek gazu w Polsce jest bardzo podobny do rynku energii elektrycznej, na którym działamy od lat.  Punktem odniesienia są też wspólne regulacje prawne, m.in.  Prawo energetyczne. To naturalne więc, że wchodzimy na ten rynek. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.