mat. prasowe

Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego jako pierwszy w Polsce otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie ochrona środowiska. Obecnie Uniwersytet Gdański może nadawać stopnie doktora w 21 dyscyplinach naukowych.

fot. Uniwersytet Gdański

Uchwałę o przyznaniu Wydziałowi Chemii Uniwersytetu Gdańskiego uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie ochrona środowiska podjęto 29 października na posiedzeniu Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Uprawnienia w tej dyscyplinie przyznano po raz pierwszy w Polsce.

Uniwersytet Gdański był jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która rozpoczęła przeszło 20 lat temu kształcenie na kierunku ochrona środowiska. Od tego czasu na Wydziale Chemii rozpoczął się dynamiczny rozwój tej dyscypliny, m.in. poprzez zatrudnienie wielu specjalistów z obszaru nauk o środowisku, kształcenie kadr własnych oraz powoływanie nowych jednostek organizacyjnych, zajmujących się badaniami w zakresie chemii, technologii, analityki i toksykologii środowiska.

Obecnie Uniwersytet Gdański posiada uprawnienia do nadawani stopnia doktora w 21 dyscyplinach naukowych oraz uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w 15 dyscyplinach naukowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.