KPP

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku poinformowała, że w związku z obchodami dnia 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

KPP

Ulica Kaszubska na całej długości będzie jednokierunkowa od miasta w stronę cmentarza, wyjątek będą stanowiły autobusy komunikacji miejskiej, które będą wracać tą ulicą od cmentarza do miasta. Będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w prawo, ulicami Kartuską – Majkowskiego do ul. Abrahama, która będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do Abrahama i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w lewo, ulicami Kartuską – ogródki działkowe Drętowo do drogi W214 i dalej ul. Krzywoustego. Droga tego wyjazdu będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do wjazdu na W214 i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “drugiej pętli autobusowej” odbywać się będzie tylko ul. Kaszubską na wprost do skrzyżowania na jezioro Osowskie lub przez Popowo, bez możliwości powrotu i wyjazdu ul. Kartuską i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni.

Na ul. Mieszka I wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach jedni (zakaz obowiązywać będzie do 4 listopada).

Pojazdy zaparkowane w nieprawidłowy sposób, nie stosujące się do znaków drogowych oraz utrudniające ruch, będą holowane na parking.

Na drogach dojazdowych na cmentarze w innych miejscowościach powiatu lęborskiego nie zmienia się organizacji ruchu drogowego. Należy jednak zachować ostrożność podczas dojazdu i przejazdu w pobliżu tych miejsc i zwrócić szczególną uwagę na pieszych.

Na ul. Kaszubskiej będę wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe. Policjanci apelują do osób udających się na lęborski cmentarz, aby szli na piechotę lub korzystali z komunikacji miejskiej, co w dużym stopniu przyspieszy podróż i ułatwi ruch pojazdów.

Osoby jadące na cmentarz samochodami muszą stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz osób ze służb pomocniczych pomagających przy organizacji ruchu w tym dniu.

Policjanci apelują również, aby przed wyjściem lub wyjazdem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie. Należy pamiętać również, aby w pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, jak nawigacje, torebki, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.