Fot. GK: Plan nowego osiedla w Kościerzynie

 W Kościerzynie powstanie osiedle mieszkaniowe z 260 lokalami oraz infrastrukturą – m.in.  podziemne parkingi,  place zabaw i przychodnia. Miasto podpisało w tej sprawie porozumienie z inwestorem.

Fot. GK: Plan nowego osiedla w Kościerzynie

Już niebawem w Kościerzynie rozpocznie się potężna inwestycja w budownictwie. Władze miasta porozumiały się z inwestorem, który planuje wybudować osiedle dla około tysiąca mieszkańców. Projekt pod nazwą Park Mieszkaniowy „Kościerzyna”  to inicjatywa pochodzącego z Kościerzyny dewelopera Artura Nabożnego. – Pomysł na inwestycję stał się realny dzięki współpracy z Urzędem Miasta i jego merytorycznemu wsparciu. W tej chwili jesteśmy już na zaawansowanym etapie prac. W Kościerzynie założyłem spółkę odpowiedzialną za projekt, zakupione zostały także grunty. Wszystko idzie zatem zgodnie z planem – przekonuje inwestor. Osiedle o powierzchni 2,375 ha  powstanie na terenie Kościerzyny Zachód, pomiędzy ul. Małcużyńskiego i ul. Moniuszki.

Fot. UM w Kościerzynie: Spotkanie z inwestorem

Budynki będą czteropiętrowe i wyposażone w windy osobowe, co sprzyja osobom niepełnosprawnym. – Dla mnie bardzo ważny jest właśnie fakt, że to nie biznes czysto komercyjny, ale też prospołeczny. Deweloper planuje stworzyć osiedle bardzo przyjazne dla Mieszkańców. Mówię tu o przychodni, placach zabaw, parkingach podziemnych czy nawet proekologicznych kolektorach słonecznych. Ponadto inwestor zamierza zbudować i wynająć ponad 3000 m2 powierzchni usługowej. Park Mieszkaniowy będzie zatem tętnił życiem –  mówi Marcin Modrzejewski, burmistrz Kościerzyny.  Władze miasta wierzą, że nowa inwestycja przyczyni się do powstania wielu miejsc pracy. Budowa osiedla ma się rozpocząć w połowie przyszłego roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.