KPP Lębork

Kilkanaście osób otrzymało mandaty w ramach trwającej od wczesnych godzin rannych akcji „Piesi”. Czym najczęściej „grzeszą” przechodnie?

KPP Lębork

Policjanci prowadzący od wczesnych godzin rannych działania na terenie powiatu lęborskiego wylegitymowali ponad 20 osób, które popełniły wykroczenia drogowe. 16 z nich otrzymało mandaty, reszta została pouczona. Najczęstszym powodem do zatrzymania pieszych przez policjantów było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdarzali się również przechodnie „mylący” kolory na sygnalizatorze. Większość ukaranych nie kryła zdziwienia, że oni, tak samo jak kierowcy, mogą otrzymać mandat. W tym dniu policja była raczej łaskawa i nie wystawiała wysokich mandatów. Miały one bardziej charakter przypomnienia o zasadach ruchu drogowego w zakresie dotyczącym pieszych.

Działania prowadzone były w całym województwie pomorskim i miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych. Akcja będzie powtórzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.