Fot. sxc.hu

Eksperci przewidują boom na rynku centrów handlowych. Galeria Arena w Słupsku jednak powstanie i będzie jedną z 60 takich inwestycji w kraju.

Inwestorzy, którzy ograniczyli w czasie kryzysu plany budowy nowych galerii i centrów handlowych wracają do zawieszonych projektów. „Dziennik Gazeta Prawna” szacuje, że w najbliższych latach w całej Polsce powstanie nawet 60 takich obiektów o wartości 5 mld zł.

Fot. sxc.hu

Najlepszym przykładem zmian w podejściu deweloperów, którzy budują lokale dla sieci handlowych jest Galeria Arena w Słupsku. Andrzej Gepner z Echo Investment zapowiedział właśnie, że firma tworzy na nowo projekt centrum i za kilka miesięcy wystąpi ponownie o pozwolenie na budowę. Wcześniej plany zakładały, że centrum Arena przy ul. Szczecińskiej ma mieć trzy poziomy, ponad 50 tys. m kw. powierzchni, które zajmie 150 sklepów, hipermarket spożywczy, kino, kręgielnia oraz parking na 1,2 tys. samochodów.  

O tym jak bardzo zmieni się projekt, zdecyduje liczba chętnych najemców oraz rozbudowa drugiego dużego słupskiego centrum Jantar firmy Mayland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.