fot. sxc.hu

Pół godziny zajmie uczestnikom napisanie tekstu o różnym poziomie trudności w zależności od kategorii wiekowej. Tekst będzie w języku kaszubskim i zmierzą się z nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele – wkrótce XI Dyktando Języka Kaszubskiego.

fot. sxc.hu

Konkurs znajomości kaszubszczyzny co roku cieszy się ogromną popularnością, przyciągając kilkuset uczestników. Podczas XI Dyktanda Języka Kaszubskiego, które odbędzie się 10 listopada 2012 r. w Zespół Szkół w Strzepczu będzie można zarówno wykazać się doskonałą znajomością zasad pisowni, jak też bliżej poznać twórczości Aleksandra Labudy. W konkursie mogą wziąć udział  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Oddzielne kategorie przewidziano także dla dorosłych, profesjonalistów i nauczycieli języka kaszubskiego oraz laureatów I miejsc poprzednich edycji dyktanda. Podczas dyktanda obowiązywać będą zasady pisowni przyjęte 13 maja 1996 r. i te zapisane w Uchwałach opublikowanych w Biuletynie Rady Języka Kaszubskiego. Oprócz udziału w konkursie uczestnicy m.in. wybiorą się na wycieczkę śladami Aleksandra Labudy. Zgłoszenia należy składać pisemnie na formularzu do 24 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.