fot. ekonurkowydzien 2011

Półtorej tony śmieci wyłowiono z dna morza podczas  akcji  pod nazwą Eko-Nurkowy Dzień. W okolicach Gdyni dno Bałtyku czyściło 150 nurków.

fot. Eko-nurkowy Dzien 2011

Ponad 150 płetwonurków 13 października przeczesywało dno wód Zatoki Gdańskiej w okolicach Mariny Gdynia, Basenu Prezydenta, Plaży Śródmieście i Bulwaru Nadmorskiego. Wyciągnięto 1,5 tony śmieci wśród których dominowały puszki, butelki i opony.  Wyłowiono również  laptop, kamerę, wiele telefonów komórkowych czy antenę satelitarną. Jednak największe zdziwienie sprzątających wzbudziło znalezienie… latarni ulicznej. – Pocieszające jest to, że ilość śmieci w porównaniu z rokiem ubiegłym jest znacznie mniejsza – cieszy się Sebastian Borek, pomysłodawca akcji.

fot. Eko-nurkowy Dzień 2011

Celem akcji, jak co roku, jest przede wszystkim zaangażowanie społeczności nurkowej w doprowadzanie do porządku podwodnych obszarów: Gdyńskiej Mariny, Nabrzeża Prezydenckiego oraz plaży w pobliżu Bulwaru. Eko-Nurkowy Dzień zabezpieczało 50 osób, w tym ratownicy WOPR, ratownicy medyczni, chronometrażyści. W odwodzie pozostawały 4 łodzie ratownicze, łódź policyjna i karetka pogotowia.

Eko-Nurkowy Dzień odbył się w Gdyni już po raz czwarty. Akcję, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, organizują wspólnie Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.