mat. prasowe

Jeżeli czujesz, że dopada Cię jesienna chandra, warto zrobić coś dla siebie. Dietetycy radzą, by każdy przynajmniej raz w roku zastosował dietę oczyszczającą. Kilka dni, a poczujesz się jak nowo narodzony!

mat. prasowe

Dieta oczyszczająca nie tylko uwolni Twój organizm od toksyn, ale również pozwoli Ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Eksperci zwracają również uwagę na jej walory lecznicze, ale także odmładzające.

Po pierwsze warto wiedzieć, że toksyny, które kumulują się w naszym organizmie pochodzą przede wszystkim z jedzenia, powietrza, rozpadu komórek, przede wszystkim tłuszczowych, w których zgromadzone są substancje odpadowe (Właśnie dlatego lekarze oraz specjaliści od odchudzania przestrzegają przed tzw. „dietami cud”, które prowadzą do szybkiej utraty kilogramów w bardzo krótkim czasie. Efekt jest taki, że uwalniamy bardzo dużo toksyn, a to w konsekwencji prowadzi do zaburzenia gospodarki organizmu), nadużywania leków (Negatywnie wpływa na równowagę biologiczną flory jelit, a w konsekwencji prowadzi do zaburzenia wewnętrznego mikroekosystemu, co utrudnia procesy samooczyszczania).

Fast foody, słodycze czy gazowane, słodkie napoje z pewnością nie służą Twojemu organizmowi. A raczej powodują uczucie ciężkości czy nawet wzdęcia. To wszystko świadczy o nadmiarze toksyn w Twoim organizmie. Dlatego ważne jest, aby oczyszczać organizm.

Niektórzy w ramach oczyszczania organizmu decydują się na głodówkę. Jest ona dużym obciążeniem dla organizmu. Zbyt długa i nieprofesjonalnie prowadzona głodówka może doprowadzić do wycieńczenia organizmu, powstania kamieni żółciowych, jak również odkładania się złogów w nerkach. Stanowi więc ona niebezpieczeństwo dla zdrowia i z pewnością nie spełni oczekiwanej roli – oczyszczania organizmu, nie mówiąc już o poprawie samopoczucia. To ważne aby dobrać właściwą dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko wówczas osiągniemy zamierzony efekt – mówi dr Agnieszka Lemańczyk z Centrum Czapielski Młyn w Brodnicy Górnej w Kaszubach. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest dieta warzywno-owocowa, zdrowa i nieszkodliwa.

Dieta warzywno-owocowa składa się z produktów, które są bogate w naturalne przeciwutleniacze. Wspomagają one procesy naprawcze oraz działają oczyszczająco, uzdrawiająco i odmładzająco. Odstawienie pokarmów budulcowych i wysokoenergetycznych – białka, tłuszczy, węglowodanów szybko wchłanialnych powoduje przestawienie się organizmu na odżywianie wewnętrzne – a to prowadzi do pozbywania się przez organizm bezwartościowych złogów, zdegenerowanych tkanek i wykorzystanie ich jako źródło pożywienia. W efekcie uzyskujemy oczyszczenie, leczenie oraz odmłodzenie organizmu.

Szczęśliwym dla większości kuracjuszy następstwem tych procesów jest również utrata masy ciała – mówi dr Lemańczyk. Dieta ta występuje w kilku formach, w zależności od potrzeb. Dieta mieszana – w ciągu dnia spożywa się jeden posiłek wg diety warzywno-owocowej (wspomaganie organizmu), dieta jednodniowa – jeden dzień w tygodniu wyłącznie na warzywach i owocach (profilaktycznie), dieta kilkudniowa (profilaktycznie lub zdrowotnie), dieta kilkutygodniowa (od 2 do 6 tygodni) – tylko pod nadzorem specjalistów (zdrowotnie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.