fot. odnowiony Szpitala św. Wincentego a Paulo/strona facebook szpitala

Ministerstwo Zdrowia udzieliło dotacji celowej dla pomorskiego samorządu na spłatę zobowiązań wynikających z przekształcenia w spółki dwóch szpitali: Szpitala św. Wincentego w Gdyni oraz Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Dzięki temu pomorski samorząd uzyska ponad 16,1 mln zł.

fot. odnowiony Szpitala św. Wincentego a Paulo/strona facebook szpitala

Pomorski samorząd otrzyma z Ministerstwa Zdrowia kwotę 6,5 mln zł z tytułu przejęcia zobowiązań w postaci kredytów  bankowych oraz pożyczki w związku z przekształceniem Szpitala Specjalistycznego w Prabutach, a także 9,6 mln zł z tytułu przejęcia kredytu bankowego w związku z przekształceniem dawnego Szpitala Miejskiego w Gdyni. Akceptację uzyskał również wniosek o udzielenie dotacji na spłatę zobowiązań w wysokości 8 mln zł związany z przekształceniem Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.

 Przedstawione, przez nowo utworzone spółki szpitalne, koncepcje zakładają restrukturyzację polegającą m.in. na: modernizacji istniejących oddziałów, budowie lądowiska do celów ratownictwa medycznego, a także informatyzacji placówek. Aktualne dane finansowe wskazują, że przy obecnym poziomie finansowania placówki utrzymają się na rynku świadczeń zdrowotnych, generując jednocześnie zyski.

Dzięki przyznanym funduszom wszystkie placówki będą miały możliwość poprawy jakości i dostępności do udzielanych świadczeń, a także zdolność do pozyskania dodatkowych środków finansowych z tytułu udzielanych świadczeń zdrowotnych poza kontraktem z NFZ.

Tym samym zaplanowany na 2012 r. proces przekształceń dla 5 nowoutworzonych spółek ze 100% udziałem samorządu województwa pomorskiego (placówki: Przemysłowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Gdańsku, Szpital Dziecięcy Polanki, Szpital Specjalistyczny w Prabutach, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. ) został zakończony. Kolejne przekształcenia zaplanowano w 2013 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.