fot. SKM - archiwum

W dniach od 16 do 30 października, w związku z pracami modernizacyjnymi na dwóch trójmiejskich peronach pociągi SKM będą kursować rzadziej.

fot. SKM – archiwum

Dziś zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów SKM przystosowany do prac budowlanych związanych z modernizacją peronów na stacji Gdańsk Wrzeszcz i przystanku osobowym Gdańsk Żabianka-AWFiS. Niestety z przyczyn technicznych, w godzinach porannych, doszło do zakłóceń w ruchu pociągów SKM, wskutek których część z nich kursowała niezgodnie z rozkładem jazdy. Wywołało to dużą dezorientację wśród podróżnych. Nie dość, że pociągi przyjeżdżały z opóźnieniem, to jeszcze po kilka minut stały pomiędzy stacjami.

Pracownicy SKM zapewniają jednak, że postarają się zminimalizować utrudnienia, jakie czekają pasażerów w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Podróżni natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość i zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. Pociągi w samym trójmieście oraz w bezpośredniej relacji Gdańsk – Wejherowo od dziś kursują rzadziej.

W dni robocze w godzinach szczytu na odcinku Gdańsk Główny – Gdańsk Oliwa pociągi pojadą co 10 minut, (poza szczytem co 15 min) Gdańsk Oliwa – Sopot co 20 minut, (poza szczytem co 30 min.)  Sopot – Gdynia Chylonia co 10 min. (poza szczytem co 15 minut).

Pociągi SKM w dni robocze w relacji bezpośredniej Gdańsk Główny – Wejherowo  będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut w godzinach 06:00 do godz. 09:00 oraz od godz. 13:30 do godz. 18:00 (kursowały co 7,5 minuty). W godzinach poza szczytowych pociągi bezpośrednie w relacji Gdańsk Główny – Wejherowo będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut (kursowały co 15 minut).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.