fot. UM Wejherowo

Podczas ostatniej sesji wejherowscy radni przyjęli dwie uchwały podatkowe – od nieruchomości i środków transportowych. Oba podatki wzrosną o 4 proc.

fot. UM Wejherowo

Oba podatki tj. od nieruchomości i środków transportowych wzrosną o wskaźnik inflacji, czyli o 4 proc. Roczne stawki podatku od nieruchomości w 2013 r zmienią się i dotyczyć będą budynków mieszkalnych. Podatek związany z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. Zatem podatek od 50-metrowego mieszkania wzrośnie 1,50 zł rocznie, a więc 12,5 grosza miesięcznie, zaś od 100-metrowego sklepu, restauracji, zakładu usługowego, itp. o 88 zł rocznie, czyli o wzrost o 7,33 zł miesięcznie.

Radni przyjęli także uchwałę w sprawie podatku od środków transportowych, również zostały urealnione o wskaźnik inflacji –  4 proc. Wysokość stawek jest zróżnicowana – od 375 zł-3.080 zł – co zależy od wpływu środka transportu na środowisko naturalne oraz od posiadanego systemu zawieszenia, co ma wpływ na stan nawierzchni dróg. Wszystkie stawki podatkowe znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.