fot. garnek.pl

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości powstanie w czterech pomorskich miastach, w tym w Lęborku. Na pomieszczenia lęborskiego inkubatora przeznaczone zostanie część piętra w budynku ZWAR-u. Prace budowlane ruszą na początku przyszłego roku.

fot. garnek.pl

Zarząd Województwa Pomorskiego na początku września br. pozytywnie ocenił wspólny wniosek Kościerzyny, Lęborka, Bytowa i Kartuz na powstanie w tych miastach partnerskich inkubatorów przedsiębiorczości. – Obecnie Agencja Rozwoju Pomorza przygotowuje umowę na dofinansowanie projektu. Łączny budżet projektu pn. „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” to ok. 16,5 mln zł, w tym 12 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. – informuje Ewa Dzitko-Szybisty z Wydz. Promocji i Kultury UM Lębork. – Celem inkubatorów będzie pomoc dla nowo tworzących się i krótko istniejących firm. Skutkiem ma być pobudzenie aktywności gospodarczej, przedsiębiorczości i powstanie nowych miejsc pracy. – dodaje Ewa Dzitko-Szybisty.

W Lęborku Inkubator Przedsiębiorczości uruchomiony zostanie w części III piętra budynku „ZWARU” przy ul. Krzywoustego 1. Obecnie pomieszczenia są nieużywane. W ramach dofinansowania (łączny koszt inwestycji ok. 2,87 mln zł w tym dofinansowanie 1,75 mln zł) wyremontowany i ocieplony zostanie dach budynku, elewacja, klatka schodowa, a w pomieszczeniach inkubatora wymienione okna i instalacja wewnętrzna. Na dachu zostaną zamontowane kolektory słoneczne. Przedsiębiorcy dostaną do dyspozycji 9 kompletnie wyposażonych pomieszczeń biurowych, salę konferencyjno-szkoleniową, wspólny sekretariat. Prace budowlane ruszą w I kwartale 2013r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.