fot. Straż Miejska Rumia

Październik jest miesiącem wystawek, czyli zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W Rumi jeden z mieszkańców wraz z telewizorem chciał pozbyć się żywego królika. Straż Miejska znalazła zwierzę podczas patrolu.

fot. Straż Miejska Rumia

 Zdarzenie miało miejsce w dniu 4.10.2012 r. o godz. 19.45. Patrol SM kontrolował stan porządku publicznego na ul. Topolowej w Rumi. – Mieszkańcy wystawili przed posesje odpady wielkogabarytowe, które w dniu następnym miały być odebrane przez służby komunalne. Przed jedną z tych posesji strażnicy zauważyli między innymi odpadami klatkę z żywym królikiem. – mówi Roman Świrski, komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Strażnicy przeprowadzili wywiad wśród okolicznych mieszkańców, jednak nie udało się odnaleźć właściciela królika. – W tej sytuacji strażnicy zabrali królika do komendy Straży Miejskiej, skąd następnego dnia zabrał go technik weterynarii, który na mocy umowy z UM odbiera lub odławia bezpańskie zwierzęta. – dodaje komendant. Królik znalazł swój nowy dom. Na dzień dzisiejszy przebywa w domu pana Krzysztofa Linarda, technika weterynarii, który odebrał zwierzę od Straży Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.