mat. prasowe

W 2012 roku jesienna edycja Żółtego Tygodnia rozpocznie się 8 i potrwa do 19 października. To już XXV edycja ogólnopolskiej akcji, której ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych. Również Gdynia przyłączyła się do tych działań.

mat. prasowe

Wirusowe zapalenia wątroby typu A i typu B to jedne z najczęściej występujących chorób zakaźnych na świecie. WZW A, zwane potocznie żółtaczką pokarmową, to choroba, która występuje praktycznie w każdym kraju. Do zakażenia może dojść poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą lub przez spożycie skażonej wirusem żywności lub wody. Wirusowe zapalenie wątroby typu B to jedna z najgroźniejszych chorób, niezwykle zaraźliwa. Dlatego niebezpieczne dla naszego zdrowia mogą być zabiegi wykonywane w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych czy salonie tatuażu.

Każda osoba, która ma zaplanowany zabieg chirurgiczny powinna być zabezpieczona przeciwko WZW typu B. – Do udziału w akcji i podjęcia profilaktyki zachęcamy również mieszkańców Gdyni, szczególnie osoby niezaszczepione. Podczas akcji obowiązują promocyjne ceny szczepionek – informują urzędnicy UM Gdynia

mat. prasowe

 

Punkty szczepień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.