fot. UM Słupsk

W Słupskiej Strefie Ekonomicznej rozpoczął od dziś działalność Inkubator Technologiczny. Inwestycja kosztowała samorząd województwa ponad 40 milionów złotych. Pod względem wielkości po Gdańsku i Gdyni to trzeci tego typu obiekt na Pomorzu.

fot. UM Słupsk

Budowa Inkubatora Technologicznego w Słupskiej Strefie Ekonomicznej trwała zaledwie 13 miesięcy. Inwestycja przeznaczona jest przede wszystkim dla firm, które chcą wprowadzać nowe technologie. Nowoczesny obiekt, w którym będzie działać nawet kilkadziesiąt firm kosztował samorząd województwa ponad 40 milionów złotych.

Inkubator Technologiczny to ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych i produkcyjnych. Mimo kryzysu gospodarczego obiekt jest już w siedemdziesięciu procentach zajęty. Na terenie inkubatora działają już trzy firmy, a kolejne 14 rozpocznie działalność jeszcze w październiku.

Po Gdyni i Gdańsku słupski inkubator technologiczny jest trzeci pod względem wielkości na Pomorzu. W ślad za największymi miastami regionu idą także mniejsze. Inkubator przedsiębiorczości zbudowano już Debrznie, kolejny powstanie w Kwidzynie. Do budowy przymierzają się także Bytów, Kościerzyna i Kartuzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.