Fot. sydsvenskan.se: Narzeczony Christiny pokazuje wspólne zdjęcia

Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj, odpowiedzialny za służbę zdrowia, zrezygnował ze stanowiska i nie znajdzie się w nowym zarządzie. To  konsekwencja dramatycznych wydarzeń w PTC.

Fot. sydsvenskan.se: Narzeczony Christiny pokazuje wspólne zdjęcia

Decyzja wicemarszałka to skutek wykrytych nieprawidłowości  w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku, gdzie przeprowadzono 78 prywatnych operacji, do których szpital nie miał uprawnień.  Odbyła się tam również operacja Szwedki Christiny Hedlund, która tuż po zabiegu powiększenia biustu zapadła w śpiączkę.

Fot. platforma.org: Wicemarszałek Leszek Czarnobaj

– Nie ponoszę odpowiedzialności za to, co wydarzyło się w Pomorskim Centrum Traumatologii, ale politycznie biorę to na siebie i nie będę ubiegać się o miejsce w zarządzie województwa – powiedział Leszek Czarnobaj, dotychczasowy wicemarszałek pomorski.  Nieoficjalnie wiadomo, że w związku z aferą PTC, Leszek Czarnobaj nie miał wielkich szans na stanowisko w nowym zarządzie województwa. Będzie natomiast radnym PO w pomorskim sejmiku.

3 KOMENTARZE

  1. …myślę,że mało kogo w takiej sytuacji stać byłoby na rezygnację z funkcji
    wicemarszałka.Gratuluję decyzji i mam nadzieję , że Władze partyjne zrekompensują tę decyzję .

  2. Niewielu polityków byłoby stać na taką decyzję .Gratuluję Panie Marszałku ,mam nadzieję ,że mądrość Władz partyjnych nie pozwoli odejść tak cennemu politykowi.
    ….z wyrazami szacunku Wiesława Ch.

  3. Szlachetny czyn, ale źle zrobił, unosząc sie honorem. To mądry facet, mógł przetrzymać. Szkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.