Skontrolują wszystkie rodziny zastępcze z Pucka

03 października 2012r. | Drukuj

Po kontroli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku w sprawie rodziny zastępczej Państwa Cz. wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zlecił przeprowadzenie rozszerzonej kontroli placówki. Od dzisiaj rozpocznie się kontrola 77 rodzin zastępczych z powiatu puckiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krokowej.

fot. PAP/Adam Warżawa

Na wniosek Starosty Puckiego wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zlecił przeprowadzenie rozszerzonej kontroli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Monitoringowi poddanych zostanie 77 rodzin zastępczych z powiatu puckiego. Przedmiotem kontroli będzie przede wszystkim dokumentacja związana z funkcjonowaniem poszczególnych rodzin oraz pomoc i wsparcie, jakiego doświadczały rodziny ze strony PCPR, w jaki sposób zostały powołane. – Kontrola rozpocznie się dziś tj. 3 października br. Wstępnie założono, że potrwa ona do końca października.

Nie można jednak wykluczyć, że inspektorzy Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego potrzebowali będą więcej czasu na gruntowne zbadanie sprawy – informuje Roman Nowak Rzecznik Prasowy Wojewody Pomorskiego. – Również 3 października rozpoczyna się kontrola Wojewody Pomorskiego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krokowej. Kontrolerzy sprawdzą, czy placówka należycie wywiązywała się z ciążących na niej obowiązków. Zbadają m.in. jak wyglądała współpraca GOPS z PCPR w zakresie nadzoru nad rodziną zastępczą, w której w lipcu i wrześniu doszło do tragicznych wydarzeń, w efekcie których śmierć poniosło dwoje dzieci – dodaje Nowak.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze