fot. PAP/Adam Warżawa

Po kontroli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku w sprawie rodziny zastępczej Państwa Cz. wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zlecił przeprowadzenie rozszerzonej kontroli placówki. Od dzisiaj rozpocznie się kontrola 77 rodzin zastępczych z powiatu puckiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krokowej.

fot. PAP/Adam Warżawa

Na wniosek Starosty Puckiego wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zlecił przeprowadzenie rozszerzonej kontroli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Monitoringowi poddanych zostanie 77 rodzin zastępczych z powiatu puckiego. Przedmiotem kontroli będzie przede wszystkim dokumentacja związana z funkcjonowaniem poszczególnych rodzin oraz pomoc i wsparcie, jakiego doświadczały rodziny ze strony PCPR, w jaki sposób zostały powołane. – Kontrola rozpocznie się dziś tj. 3 października br. Wstępnie założono, że potrwa ona do końca października.

Nie można jednak wykluczyć, że inspektorzy Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego potrzebowali będą więcej czasu na gruntowne zbadanie sprawy – informuje Roman Nowak Rzecznik Prasowy Wojewody Pomorskiego. – Również 3 października rozpoczyna się kontrola Wojewody Pomorskiego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krokowej. Kontrolerzy sprawdzą, czy placówka należycie wywiązywała się z ciążących na niej obowiązków. Zbadają m.in. jak wyglądała współpraca GOPS z PCPR w zakresie nadzoru nad rodziną zastępczą, w której w lipcu i wrześniu doszło do tragicznych wydarzeń, w efekcie których śmierć poniosło dwoje dzieci – dodaje Nowak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.