opis / fot. GK

Nauka, szkolenia pracowników, zebrania z rodzicami, dzienniki szkolne, a nawet konsultacje społeczne – wszystko to przez internet, dzięki programowi „e-szkoła”, który jest wprowadzany w Słupsku. Miasto otrzymało na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego 2,5 mln zł.

Za te pieniądze zostaną wkrótce skomputeryzowane i podłączone do sieci wszystkie słupskie szkoły. W ramach projektu nauczyciele otrzymają 600 laptopów, a kolejnych 30 szkół będzie miało bezprzewodowy internet. W e-szkołach wszyscy będą mogli bezpłatnie korzystać z dostępu do sieci.

– Mieszkańcy otrzymają możliwość nie tylko odbioru informacji, ale także będą mogli się wypowiadać w ważnych dla nich sprawach – podkreśla Piotr Jachowiak, pełnomocnik do spraw projektu „e-urząd, e-szkoła” UM w Słupsku.

Słupsk się informatyzuje. / fot. GK

Ma to być prawdziwa „e-rewolucja”, jak mówią nauczyciele. Dzięki projektowi np. dzieci chore i niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w zajęciach szkolnych przez internet, zaś rodzice w każdej chwili sprawdzą oceny swych pociech.

– E-dzienniki były testowane w pięciu słupskich szkołach i bardzo się sprawdziły, dlatego uważam, że to dobry pomysł, by funkcjonowały we wszystkich placówkach – mówi Krystyna Lewandowska, dyrektor SP nr 5 w Słupsku.

Miasto skomputeryzuje wszystkie podległe mu placówki za pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, który przyznał Słupskowi 2,5 mln zł. Ma to być prezent z okazji obchodzonego właśnie 700-lecia miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.