fot. policja.pl

Brutalne pobicie 34-letniego mieszkańca Gdyni miało miejsce w nocy w piątek. Dwóch niepełnoletnich nastolatków kopało leżącego mężczyznę w głowę. Gdynianin trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

fot. policja.pl

Całe zajście miało miejsce w piątek w nocy, o którym policję poinformował świadek. – Zgłoszenie o pobiciu otrzymaliśmy w piątek około 23.20. Naoczny świadek poinformował policjantów, że widział, jak sprawcy biją i kopią mężczyznę przy ul. 3 Maja – informuje kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. W sprawie pobicia przesłuchanych zostało już dwudziestu świadków, zachowany został monitoring miejski. – To pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie w niedzielę rano dwóch nieletnich sprawców – dodaje kom. Rusak. 16-to i 17-to latek są mieszkańcami Gdyni.

Młodociani bili i kopali mężczyznę, głównie w głowę w rezultacie czego – 34- letni mieszkaniec Gdyni z obrażeniami głowy zagrażającymi życiu trafił do szpitala – informuje Rusak. Starszy ze sprawców pobicia będzie odpowiadał jak osoba dorosła, usłyszał już zarzut pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Policja już wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla niego. Decyzję w sprawie młodszego sprawcy podejmie sąd rodzinny. Nie znana jest przyczyna tak brutalnego pobicia, wiadomo, że sprawcy nie chcieli okraść przypadkowego przechodnia. W rozmowie z Radiem Gdańsk kom. Rusak powiedział, że – „Tak brutalnego pobicia nie było w Gdyni od lat”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.