fot. wop.wp.mil.pl

W dniach 26-27 września w Grupie Dolnej (woj. kujawsko-pomorskie) odbyły się zawody pożarnicze wojskowych straży pożarnych II poziomu, obiegowo zwanymi jako „Centralne Zawody Pożarnicze Wojskowych Straży Pożarnych w Wojsku Polskim”. Strażacy z Siemirowic zajęli wysokie, drugie miejsce.

fot. wop.wp.mil.pl

Celem organizowania tego typu zawodów jest m.in. sprawdzenie indywidualnego i zespołowego wyszkolenia strażaków pełniących służbę i zatrudnionych w WSP, mobilizowanie wojskowych straży pożarnych do intensywnego i systematycznego szkolenia specjalistycznego zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych oraz popularyzacja zagadnień dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Zawody przeprowadza się corocznie na dwóch poziomach. Poziom I jest przeznaczony dla wszystkich WSP z rejonu. Strażacy z WSP 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach byli najlepsi z rejonu działania Delegatury WOP w Gdyni, co zakwalifikowało ich do udziału w zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Do tego etapu, czyli II poziomu przeszło tylko 10 drużyn (z 93) z całego kraju.

Zawody objęły egzamin teoretyczny, ćwiczenie indywidualne, ćwiczenie zespołowe i bojowe. Od grupy siedmiu strażaków z jednostki wojskowej w Siemirowicach lepsza była jedynie drużyna WSP 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Poza sukcesem całej drużyny warto również wspomnieć, iż w konkurencji indywidualnej, w której udział wzięło dziesięciu strażaków, drugie miejsce zajął członek siemirowickiej grupy.

Zakwalifikowanie do zawodów na tym szczeblu oraz stanięcie na podium jest niewątpliwie dużym osiągnięciem i powodem do dumy dla całej jednostki wojskowej w Siemirowicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.