Dzieci z Pucka zostały zabite!

19 września 2012r. | Drukuj

Sąd w Pucku aresztował na 3 miesiące Annę Cz., matkę zastępczą dwójki dzieci oraz jej męża, Wiesława Cz. Prokuratura zarzuciła obojgu śmiertelne pobicie jednego dziecka, a kobiecie – zabójstwo drugiego.

fot. tvn24.pl

3 lipca w mieszkającej w Pucku rodzinie zastępczej opiekującej się piątką powierzonych i dwójką własnych dzieci doszło do śmierci 3-letniego chłopca. 12 września w tej samej rodzinie zmarła 5-letnia dziewczynka. Rodzice zastępczy – 32-letnia Anna Cz. oraz 36-letni Wiesław Cz. utrzymywali, że były to wypadki. Prokuratura ustaliła jednak, że dzieci zmarły wskutek przemocy. Prokurator rejonowy z Pucka, Piotr Styczewski, powiedział, że opinia biegłych po śmierci 3-letniego chłopca, potwierdzała wersję rodziców zastępczych jakoby dziecko spadło ze schodów. Dopiero druga, wydana po śmierci 5-letniej dziewczynki, naprowadziła śledczych na trop przestępstwa.

– Po zdarzeniu 3 lipca, gdy śmierć poniósł chłopczyk Kacperek, zostały przeprowadzone oględziny z udziałem lekarza – mówi prokurator Piotr Styczewski. – Przyjęto wtedy wariant wynikający z zeznań rodziców, że doszło do upadku ze schodów- dodał.

Wstępne ustalenia były takie, że śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń wewnętrznych, który spowodowały krwotok. Opierając się na wstępnym materiale z akt sprawy, biegli orzekli, że możliwe było by takie obrażenia powstały w wyniku upadku ze schodów, ale możliwe jest także, że powód był inny. Na przykład wskutek uderzeń. – Taka była treść pierwszej opinii. (…) Oprócz opinii dysponowaliśmy zeznaniami świadków, którzy z tą rodziną mieli kontakt. W tamtym czasie nie wynikało z nich, żeby w tej rodzinie działo się coś złego – dodał Styczewski. Po wykonaniu drugiej sekcji zwłok – po śmierci dziewczynki, ci sami biegli wydali opinię, że to nie mógł być przypadek. – Podobne obrażenia, podobny sposób działania. Nie mogło być mowy o utonięciu w wannie. Mieliśmy wtedy w końcu dowód, że to nie było nieumyślne – powiedział Styczewski. Podczas przesłuchania rodzice wskazali potencjalne motywy morderstw. Matkę zastępczą zbada teraz biegły psychiatra.


Opublikowano w: PublicystykaPuckWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze