fot. tvn24.pl

Sąd w Pucku aresztował na 3 miesiące Annę Cz., matkę zastępczą dwójki dzieci oraz jej męża, Wiesława Cz. Prokuratura zarzuciła obojgu śmiertelne pobicie jednego dziecka, a kobiecie – zabójstwo drugiego.

fot. tvn24.pl

3 lipca w mieszkającej w Pucku rodzinie zastępczej opiekującej się piątką powierzonych i dwójką własnych dzieci doszło do śmierci 3-letniego chłopca. 12 września w tej samej rodzinie zmarła 5-letnia dziewczynka. Rodzice zastępczy – 32-letnia Anna Cz. oraz 36-letni Wiesław Cz. utrzymywali, że były to wypadki. Prokuratura ustaliła jednak, że dzieci zmarły wskutek przemocy. Prokurator rejonowy z Pucka, Piotr Styczewski, powiedział, że opinia biegłych po śmierci 3-letniego chłopca, potwierdzała wersję rodziców zastępczych jakoby dziecko spadło ze schodów. Dopiero druga, wydana po śmierci 5-letniej dziewczynki, naprowadziła śledczych na trop przestępstwa.

– Po zdarzeniu 3 lipca, gdy śmierć poniósł chłopczyk Kacperek, zostały przeprowadzone oględziny z udziałem lekarza – mówi prokurator Piotr Styczewski. – Przyjęto wtedy wariant wynikający z zeznań rodziców, że doszło do upadku ze schodów- dodał.

Wstępne ustalenia były takie, że śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń wewnętrznych, który spowodowały krwotok. Opierając się na wstępnym materiale z akt sprawy, biegli orzekli, że możliwe było by takie obrażenia powstały w wyniku upadku ze schodów, ale możliwe jest także, że powód był inny. Na przykład wskutek uderzeń. – Taka była treść pierwszej opinii. (…) Oprócz opinii dysponowaliśmy zeznaniami świadków, którzy z tą rodziną mieli kontakt. W tamtym czasie nie wynikało z nich, żeby w tej rodzinie działo się coś złego – dodał Styczewski. Po wykonaniu drugiej sekcji zwłok – po śmierci dziewczynki, ci sami biegli wydali opinię, że to nie mógł być przypadek. – Podobne obrażenia, podobny sposób działania. Nie mogło być mowy o utonięciu w wannie. Mieliśmy wtedy w końcu dowód, że to nie było nieumyślne – powiedział Styczewski. Podczas przesłuchania rodzice wskazali potencjalne motywy morderstw. Matkę zastępczą zbada teraz biegły psychiatra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.