fot. sxc.hu

Słupski Sanepid i policja rozpoczęły kontrolę hurtowni alkoholi, sklepów monopolowych i lokali gastronomicznych. Inspektorzy Sanepidu poszukują trującego alkoholu z Czech. Do czasu przebadania wszystkich partii trunków hurtownie, sklepy i lokale nie mają prawa ich sprzedawać.

fot. sxc.hu

Na Pomorzu Środkowym lista hurtowni alkoholi, sklepów monopolowych i lokali gastronomicznych do skontrolowania jest bardzo długa. Od rana inspektorzy Sanepidu przy wsparciu policji rozpoczęli kontrolę wszystkich miejsc do których mógł trafić skażony alkohol.

Właściciele sklepów monopolowych, do których nie trafili jeszcze inspektorzy Sanepidu zapewniają, że wstrzymali już sprzedaż czeskich trunków. Dwadzieścia śmiertelnych ofiar zatrucia czeskim alkoholem skutecznie powstrzymuje od kupowania trunków z południa zdecydowaną większość klientów sklepów monopolowych.

Mimo zapowiadanych kontroli pracownicy stacji Sanepidu liczą także na wsparcie mediów. Wszystkie partie podejrzanego alkoholu z Czech trafią do laboratorium. Zakaz sprzedaży trunków z południa będzie obowiązywał przez co najmniej 30 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.