mat. prasowe

W dniach 16-22 września 2012 r. obchodzony jest Tydzień Zrównoważonego Rozwoju który, pokazuje korzyści z ograniczenia korzystania z samochodu na rzecz roweru, komunikacji miejskiej a także chodzenia pieszo. Gdynia przyłącza się do akcji, al. Jana Pawła II zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego.

mat. prasowe

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju – to największa europejska inicjatywa poświęcona transportowi miejskiemu, organizowana pod kierownictwem Komisji Europejskiej. Ma na celu poprawę jakości życia w mieście a także działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku każdego dnia tego tygodnia miasta uczestniczące w inicjatywie będą prowadzić działania związane z tegorocznym hasłem kampanii „Podążaj w dobrym kierunku”. Kulminacją całego tygodnia jest Europejski Dzień bez Samochodu, przypadający na 22 września 2012. Gdynia także od kilku lat aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród gdynian.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, al. Jana Pawła II zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego, gdzie odbędzie się wielki festyn rodzinny wraz z licznymi towarzyszącymi mu atrakcjami, a jego tematem przewodnim będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej, roweru oraz chodzenia pieszo podczas codziennych podróży miejskich. 22 września w dniu bez samochodu będą bezpłatne przejazdy gdyńską komunikacją miejską dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu. Bezpłatne przejazdy historyczną linią 101 z Gdyni do Gdańska oraz bezpłatne przejazdy linią trolejbusową 326 Gdynia Grabówek – 10 Lutego – Świętojańska – Orłowo SKM „Klif” – Gdynia Grabówek.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.