fot. www.fryderykchopin.pl

W niedzielę 9 września o godzinie 12.00 do kei nabrzeża Pomorskiego w Basenie Prezydenta (vis a vis Akwarium Gdyńskiego) zacumuje żaglowiec STS Fryderyk Chopin – zwycięzca tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych regat świata The Tall Ships Races.

fot. www.fryderykchopin.pl

Gdynia jest pierwszym polskim portem, do którego zawija ten statek po swej wielkiej wygranej. Polski żaglowiec osiągnął najkrótszy czas zdobywając tym samym pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej klasie „A”, w klasyfikacji generalnej. Od 1989 roku po raz pierwszy Polacy zwyciężyli w regatach The Tall Ships Races. Uroczystość powitania żaglowca w Gdyni uświetni orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

 Wyjątkową gratką dla wszystkich zainteresowanych będzie z pewnością możliwość wejścia na pokład żaglowca – w niedzielę w godz. 14.00 – 17.00.

 Pod względem wyporności i długości całkowitej żaglowiec STS Fryderyk Chopin jest to po Darze Młodzieży drugi co do wielkości żaglowiec pływający pod polską banderą. Obecnie trzeci największy żaglowiec typu bryg na świecie (po Prince William i Stavros S Niarchos). Portem macierzystym jest Szczecin, do 1993 był Gdańsk.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.