fot. Sala prób chóru w WCK/mat. prasowe

W nowym budynku Wejherowskiego Centrum Kultury powstanie baza, która pozwoli na rozwinięcie wcześniejszych, bogatych i wielokierunkowych, działań centrum z zakresu animacji, edukacji artystycznej i kulturalnej. To z kolei przyczyni się do znaczącego podniesienia jakości i rozszerzenia oferty WCK.

fot. Sala prób chóru w nowym obiekcie WCK/mat. prasowe

Dobrze, profesjonalnie wyposażone pracownie umożliwią realizację pomysłów twórczych również dorosłym mieszkańcom Wejherowa i regionu. Na czterech kondygnacjach znajdą się m.in. sale prób, galeria, pracownie, studio nagrań, sala widowiskowo-koncertowa, konferencyjna, kawiarnia czy mała sala kinowa. – Mamy wstępną deklarację współpracy z telewizją TVN w ramach programu EDUKINO oraz projektu „Lekcja w kinie”. Zamierzamy również przystąpić do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych, dzięki czemu będziemy mogli prezentować np. transmisje oper, koncertów, przedstawień teatralnych – zapewnia dyrektor WCK Jolanta Rożyńska.

– Od 6 lat współpracujemy z Pomorską Fundacją Filmową i prezentujemy repliki filmów zgłoszonych do Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz prezentacje Kina Młodego Widza. Współpracujemy z Nadbałtyckim Centrum Kultury w projekcie Festiwal Filmów Jednominutowych – The One Minutes. Wielokrotnie realizowaliśmy warsztaty we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi i Studiem Miniatur Filmowych sp. z o.o. w Warszawie. Poza wykorzystaniem kameralnej sali kinowej do projekcji kina artystycznego, niszowego oraz festiwalowej twórczości niezależnej, planujemy organizowanie spotkań z twórcami filmów, a więc reżyserami, operatorami, aktorami. – dodaje Rożyńska.

fot. sala teatralna w nowym obiekcie WCK/mat. prasowe

W obiekcie o powierzchni 6,5 tys. m kw. (w starym obiekcie było to 2,5 tys. M kw.) będą więc dwa podstawowe moduły. W pierwszym powstanie nowoczesna sala na prawie 400 osób o funkcji koncertowej, kinowej, teatralnej, widowiskowej i audytoryjnej oraz galerie wystawiennicze, sala konferencyjna i kawiarnia z zapleczem. W drugim module zaplanowano dom kultury z bogatym programem, w którym codziennie dzieci, młodzież i dorośli będą mogli uczestniczyć w zajęciach i realizować swoje pomysły i marzenia. W obiekcie znajdą się również pomieszczenia administracyjne, pokoje biurowe oraz zaplecze techniczne i magazynowe działalności statutowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.