mat. prasowe

W budynku lęborskiego Ratusza przed wojną mieściła się m.in. kasa oszczędnościowa (Sparkasse), która posiadała tzw. skarbiec. Pomieszczania b. skarbca przez lata były niedostępne, a także niewidoczne. Teraz to się zmieni. Po remoncie skarbiec będzie dostępny dla zwiedzających.

mat. prasowe

Zejście do skarbca (w holu na parterze) zasłaniała obudowa z płyt, na której stała makieta centrum Lęborka. Obecnie makieta eksponowana jest w punkcie informacyjno-promocyjnym w pomieszczeniach po b. lokalu Resursa, natomiast pomieszczenia skarbca są remontowane. M.in. odtworzona zostanie poręcz i odnowione schody prowadzące do pomieszczeń skarbca, przeprowadzone będą prace izolacyjne przeciwwilgociowe, uzupełnione zostaną płytki na ścianach, oczyszczone i wymalowane ściany w dawnej stylistyce i kolorach. W holu zejście do skarbca zabezpieczone będzie balustradą ze szkła hartowanego i furtką.

Odnowione wnętrza skarbca będą udostępnione do oglądania – najciekawszym elementem są drzwi pancerne broniące niegdyś wejście do pomieszczeń skarbca. Prace remontowe wykonuje firma Usługi Ogólnobudowlane „Portal” z Gowina. Ich zakończenie przewidywane jest na połowę września. Koszt prac ok. 42 tys. zł.

mat. prasowe

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.