fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk

W Słupsku rozpoczęły się społeczne konsultacje w sprawie przyszłorocznego budżetu. Władze Słupska chcą, aby to sami mieszkańcy zdecydowali jakie inwestycją są miastu najbardziej potrzebne. Jak dużą częścią budżetu będzie wydana na „zachcianki” Słupszczan okaże się za miesiąc.

fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk

W tym roku po raz pierwszy w historii mieszkańcy Słupska mogą zdecydować jakie inwestycje powinny znaleźć się w przyszłorocznym budżecie miasta. Aby zabrać głos w sprawie inwestycji należy jedynie wypełnić internetową ankietę.

Budowa i remonty nowych dróg i chodników to dla miasta inwestycje priorytetowe. Ratusz zapewnia jednak, że na zaproponowane przez mieszkańców przedsięwzięcia związane ze sportem, kulturą czy rozrywką pieniądze również się znajdą.  Dla przykładu władze Poznania na „inwestycyjne zachcianki” mieszkańców gotowe są przeznaczyć nawet dziesięć milionów złotych. Choć budżet Słupska jest kilkukrotnie mniejszy niż stolicy Wielkopolski, ratusz zapewnia, że pieniądze na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców mogą być znacznie większe niż w Poznaniu.

Choć na razie swoje propozycje inwestycyjne złożyło do ratusza niewiele osób. Wiadomo, że potrzeby mieszkańców są ogromne.

Propozycje inwestycji będą przyjmowane do siódmego września. Ile pieniędzy przeznaczy na nie ratusz będzie wiadomo dopiero za miesiąc. Listę inwestycji ostatecznie będą musieli zaakceptować miejscy radni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.