Warsztaty z doskonalenia jazdy rowerem odbędą się w Gdyni 19 września. Polegać będą na na części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej omówione zostaną m.in. przepisy prawa o ruchu drogowym czy wyposażeniu roweru. W części praktycznej uczestnicy przejadą ulicami Śródmieścia Gdyni.

Warsztaty organizowane przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia mają pozwolić rowerzystom udoskonalić swoje umiejętności. Podczas jednodniowych warsztatów odbędzie się seminarium podczas którego zostaną przeprowadzone wykłady w zakresie zagadnień obowiązkowego wyposażenie roweru i jego wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, dodatkowego wyposażenie roweru i rowerzysty – fakty i mity, obowiązujących przepisów Prawo o Ruchu Drogowym – pierwszeństwo, wybór strony pasa ruchu, zmiana kierunku ruchu, wyprzedzanie pojazdów, piesi.

Kolejno dziesięciu uczestników spotkania czekać będzie przejazd rowerowy, który będzie przebiegał ulicami Śródmieścia Gdyni, a następnie nastąpi podsumowanie warsztatów, gdzie omówione zostanie zagadnienie parkowania roweru, bezpiecznego zapięcia, czy zachowania rowerzysty na różnych częściach drogi. Grupa uczestnicząca w warsztatach może liczyć max 10 osób w związku z czym liczy się kolejność zgłoszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.