fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka nawet w trakcie wakacji prowadzą działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. W Łebie spotkali się z grupą kolonistów i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za czyny karalne.

fot. KPP Lębork

Przez trzy dni policjanci z Lęborka zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży oraz drogówki, wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia „Inter-Alia” spotkali się w Łebie z 80 osobową grupą kolonistów, którzy w jednym z ośrodków wczasowych spędzają wakacje. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, podczas prac polowych. Przypomnieli również o zasadach prawidłowego poruszani pieszych i rowerzystów po drogach oraz odpowiedzialności za czyny karalne popełniane przez małoletnich.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Inter-Alia” policjanci przekazali uczestnikom prelekcji, odblaskowe kamizelki oraz opaski na rękę. Grupa kolonistów z którymi prowadzone były zajęcia to dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz młodzież gimnazjalna jaki szkół średnich do 17 lat. Pomimo tak dużej różnorodności wieku kolonistów, każdy z nich podczas prelekcji zapoznał się z tematem odpowiednim do swojego wieku. Najstarszych uczestników policjanci zapoznali m.in. z niebezpieczeństwami jakie niesie za sobą nieodpowiednie użytkowanie Internetu i urządzeń multimedialnych jak telefon czy korzystanie z portali społecznościach. Kilka osób było zainteresowanych wstąpieniem w przyszłości w szeregi policji i ta grupa wysłuchała wymagań jakie trzeba spełnić oraz jak w praktyce wygląda praca policjantów.

Najmłodsi jak i starsi zadawali wiele pytań, na które policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi. W ostatnim dniu spotkania koloniści podziękowali policjantom upominkami książkowymi za poświęcony czas i przekazane praktyczne informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.