Wykład dla studentów UTW na Uniwersytecie Gdańskim

24-25 sierpnia 2012 r. w Łebie odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona aktywności osób starszych oraz roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Wykład dla studentów UTW na Uniwersytecie Gdańskim

Konferencja pt. „Perspektywy rozwoju infrastruktury społecznej na rzecz edukacji i aktywności osób starszych – rola Uniwersytetów Trzeciego Wieku”odbędzie się w najbliższy weekend w Łebie. Dwudniowa konferencja organizowana jest w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 oraz Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Organizowana jest pod patronatem Marszałka Senatu RP przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas pierwszego dnia spotkania przedstawione zostaną zebrane doświadczenia działalności UTW w Polsce na tle aktywności społecznej osób starszych. Prelegentami będą m.in. Michał Szczerba, Bożena Zglińska, Krystyna Lewkowicz, Ludwika Sikorska. Drugi dzień rozpocznie się nauką i treningiem Nordic walkingu na łebskiej plaży. Kolejno przedyskutowana zostanie edukacja seniorów i wyzwania jakie z tym się wiążą na przyszłość. Głos zabiorą m.in. Mieczysław Augustyn, Kazimierz Burzyński, Katarzyna Woźniak i Jolanta Perek-Białas.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.