mat. prasowe

Do boju staną wojska niemieckie wspierane przez czołg Pantera przeciwko polsko-rosyjskim siłom wyposażonym w czołgi T-34 i w działa ZIS-3. Narratorem wydarzeń będzie jeden z najlepszych znawców historii II wojny światowej – Bogusław Wołoszański. 18 sierpnia w Tokarach.

mat. prasowe

Fragment scenariusza inscenizacji historycznej „Przodkowo 1945” odbędzie się w najbliższą sobotę w Tokarach. Wojska biorące udział w walce będą wyposażone w ciężarówki z tego okresu, autentyczną strzelającą broń i umundurowanie. Dopełnieniem scenografii będzie efektowna pirotechnika. W inscenizacji weźmie udział około 80 rekonstruktorów. Reżyserem widowiska jest S. Marek Łukasik – reżyser i scenarzysta wielu inscenizacji historycznych w Polsce, aktor i konsultant do spraw militarnych w takich filmach jak „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” i „Hans Kloss – stawka większa niż śmierć”.

mat. prasowe

Jednak dzień wcześniej 17 sierpnia widowisko poprzedzone będzie rajdem pojazdów biorących udział w inscenizacji. Rekonstruktorzy w autentycznym umundurowaniu o godz. 16:00, zawitają na Rynku w Kartuzach, gdzie zapraszać będą do udziału w inscenizacji. Później ruszą do Gdańska, gdzie odwiedzą stare miasto. Rajd zakończy się na dworcu PKS w Gdańsku. W widowisku udział wezmą znane w Polsce grupy rekonstrukcyjne: Grupa Inscenizacji Historycznych „Pomerania 1945”, Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze”, Stowarzyszenie Miłośników Broni Pancernej i Historii „Pancerny Niedźwiedź”, GRH Reichshof, GRH „Zwiezda”, Kaliningradzkie Stowarzyszenie Historyczne „Soldaty” i Stowarzyszenie Miłośników Broni Pancernej „Pantera”. Całe przedsięwzięcie współfinansuje Gmina Przodkowo i Powiat Kartuski.

1 KOMENTARZ

  1. Poszedłbym i obejrzał z przyjemnością, a nawet wypił piwo i zjadł kiełbaskę.
    Ale przyjemność oglądania i smak kiełbaski zepsułby mi widok agenta SB, co to niby nigdy nikomu nie zaszkodził, który na dodatek historykiem wojskowości marnym jest.
    Tylko dlatego się nie pojawię.
    A do organizatorów mam ogromną prośbę, aby na przyszłość postarali się znaleźć innego prowadzącego, bo historyków nieskażonych piętnem komunistycznej agentury i specjalizujących się w II WS jest mnóstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.