fot. policja.pl

Słupska policja poszukuje fałszywego kominiarza, którzy podstępnie okrada mieszkania. Funkcjonariusze apelują o większą czujność i nie wpuszczanie do domu nieznajomych. W przypadku najmniejszych wątpliwości proszą, aby natychmiast wzywać policję.  

fot. policja.pl

Nie wszyscy mieszkańcy Słupska mieli jednak tyle szczęście, aby gościć w domu prawdziwego kominiarza. W mieście grasuje bowiem oszust, którego wizyta w mieszkaniu szczęścia bynajmniej nie przyniesie.

Oszust w pozornie zwykłe rozmowie narzeka na problem z okiem. Starsze osoby, podejrzewając jęczmień na oku proponują potarcie go złotem, ujawniając wtedy gdzie trzymają swoje kosztowności. Przestępca podstępnie wysyła domowników, aby sprawdzili kratkę wentylacyjną w sąsiednim pomieszczeniu. Sam w tym czasie zabiera złoto, pieniądze i znika z mieszkania. Fałszywy kominiarz okradł na „jęczeniem na powiece” już kilka mieszkań. Naiwność lokatorów dziwi nie tylko policję ale i prawdziwych kominiarzy, którzy zapewniają, że nigdy nie przychodzą do domu bez zapowiedzi.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać domokrążców do mieszkania. Jeżeli fałszywy kominiarz zostanie złapany „jęczmień” z pewnością pomoże mu wyleczyć lekarz więzienny. Za kradzieże przestępca może spędzić za kratkami nawet pięć lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.