fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka w piątek zarekwirowali prawie 6000 butelek alkoholu w jednym ze sklepów w centrum Łeby. Napoje alkoholowe sprzedawane były tam wbrew cofniętemu zezwoleniu. Właścicielowi sklepu grozi grzywna, sąd może orzec przepadek zabezpieczonego alkoholu.

fot. KPP Lębork

W piątek przed południem do jednego ze sklepów sprzedających alkohol w centrum Łeby weszli policjanci z Wydziały Kryminalnego z Lęborka. Powodem wizyty było prowadzone dochodzenie wobec właściciela sklepu o sprzedaż napojów alkoholowych wbrew cofniętemu zezwoleniu. Kilkuosobowa grupa policjantów do wieczora pracowała na miejscu spisując i zabezpieczając prawie 6000 butelek i puszek piwa, wina, wódki oraz innych napoi wysokoprocentowych. Zarekwirowany alkohol został zabezpieczony w magazynach gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu.

Za sprzedaż wyrobów alkoholowych wbrew przepisom Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości grozi grzywna a sąd może nawet orzec przepadek nielegalnie oferowanego do sprzedaży alkoholu nawet gdy ten nie będzie należał do właściciela sklepu.

[youtube sc=http://youtu.be/COhGoKcNWAM]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.