www.ambergold.com.pl

ABW wszczyna postępowanie wobec Amber Gold, ten natomiast uważa, że bankructwo OLT Express i kłopoty spółki AG, wynikają ze zmowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Komisji Nadzoru finansowego.

www.ambergold.com.pl

Do tej pory prokuratura badała zawiadomienie złożone przez KNF o braku zezwolenia na prowadzenia działalności bankowej przez fundusz inwestycyjny Amber Gold. Dzisiaj ABW wszczęła swoje, odrębne postępowanie wobec AG. Wcześniej prezes zaprezentował w mediach dokument, z którego wynika, że ABW prowadziła tajną akcję pod kryptonimem „Ikar” przeciwko Amber Gold. Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie sfałszowania notatki służbowej ABW. – Zarzuty te są pozbawione jakichkolwiek podstaw, a dokument rozsyłany do dziennikarzy jest dokumentem podrobionym – mówi ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, rzeczniczka ABW. Ponadto klienci funduszu przygotowują przeciwko spółce pozew zbiorowy. Zarówno pracownicy jak i osoby, które zaufały Amber Gold nie otrzymują swoich pieniędzy.

– Spółka Amber Gold nie ma technicznej możliwości wypłaty pieniędzy z depozytów swoich klientów – twierdzi prezes Amber Gold Marcin Plichta w rozmowie z TVP Info. Plichta podkreśla, że są w stanie wypłacić wszystkim klientom ich środki, jednak pieniądze klientów znajdują się na rachunku technicznym, który może je przesłać na wskazany przez spółkę nowy rachunek bankowy, ale tego nie chce otworzyć żaden polski bank. Uważa, że bankructwo OLT Express i kłopoty jego spółki to efekt zaplanowanego działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, za którą stoi Komisja Nadzoru Finansowego. Według Plichty działania instytucji państwowych to zemsta za to, że jego linie lotnicze zagroziły pozycji rynkowej państwowego LOT-u i pokrzyżowały plany prywatyzacji przewoźnika – informuje TVP Info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.