fot. GK

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejny letni, plenerowy pokaz „Kina na trawie” w Parku Rady Europy. W sobotni wieczór (4 sierpnia) widzowie obejrzą komedię „Żona dla Australijczyka” w reżyserii Stanisława Barei. 

fot. GK

Po raz drugi mieszkańcy Gdyni i okolic będą mieli możliwość spędzenia wieczoru przed dużym ekranem na świeżym powietrzu. Tym razem pokaz kolejnego kultowego polskiego filmu związanego z emigracją – „Żona dla Australijczyka”.

Do Polski przyjeżdża z Australii zamożny farmer – Polak z pochodzenia – Robert, który szuka dla siebie żony. Gdy ogląda występ „Mazowsza”, zauważa jedną z chórzystek, Hankę. Na skutek nieporozumienia zostaje ona porwana i umieszczona w willi kapitana, gdzie Robert – przekonany, że jest to dziewczyna „marząca o porwaniach” – więzi ją całą noc. Hanka z początku nie poddaje się czarowi Australijczyka, ale gdy po opuszczeniu willi wraca do Gdyni, zaczyna coraz częściej o nim myśleć. Przypadkowo oboje spotykają się na „Batorym”, którym zespół wyrusza na tournée. Start godzina 21.30, wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.