fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka zapowiadają surowe kary dla kierowców parkujących na ul. Węgrzynowicza. Samochody blokują często przejazd karetek. Mandat może kosztować nawet od 100 do 300 zł, pouczeń nie będzie.

fot. KPP Lębork

– W ostatnich dniach nasiliło się bezmyślne, niezgodne z prawem parkowanie samochodów przez kierowców, w większości z Lęborka, na ulicy Węgrzynowicza oraz Zwycięstwa przed wjazdem dla karetek pogotowia – tłumaczy asp. Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji. – Kierowcy nagminnie łamią prawo ruchu drogowego parkując pojazdy w miejscu utrudniającym wjazd i wyjazd karetek pogotowia obok cukierni.-

Podczas ostatniej kontroli policjanci tylko przez godzinę wystawili 6 mandatów karnych i sporządzili kilkanaście notatek na wnioski do sądu wobec kierowców, których nie było w pojazdach i którzy nie stawili się na włożone za szybę wezwania. Funkcjonariusze będą kontynuować kontrole wyżej opisanych miejsc i zapowiadają zero tolerancji dla łamiących prawo kierowców.

Parkowanie w miejscach objętych zakazem, a takowym jest ul. Węgrzynowicza od strony szpitala oraz w miejscach gdzie blokowany jest wjazd i wyjazd z posesji druga strona ul. Węgrzynowicza, lub w miejscach gdzie utrudnia to przejazd służb ratunkowych karane jest zgodnie z taryfikatorem mandatami od 100 do 300 zł oraz punktami karnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.