fot. NBA

1 sierpnia Marcin Gortat odwiedzi Port Wojenny w Gdyni. W trakcie wizyty pozna specyfikę służby w Marynarce Wojennej oraz spotka się z załogami okrętów podwodnych i fregat rakietowych.

fot. NBA

Wizyta w Marynarce Wojennej jest kontynuacją działań Marcina Gortata, który wsparł polskich żołnierzy, wojsko oraz weteranów wojennych i próbuje przeszczepić na polski grunt amerykańskie poważanie i szacunek względem armii. W ramach tej kampanii na przełomie czerwca i lipca udał się z kilkudniową wizytą do Afganistanu, gdzie odwiedził żołnierzy służących w Polskim Kontyngencie Wojskowym.

Koszykarz poprzez swoją Fundację MG13 zorganizował w Pucku pierwszy obóz sportowy dla dzieci polskich żołnierzy poszkodowanych w misjach za granicą. Tygodniowy obóz rozpoczął się w piątek, 27 lipca w Pucku. Podczas trwającego obozu grupa ponad 50 dzieci odwiedziła Port Wojenny w Gdyni na Oksywiu i weszła na pokłady okrętów: ratowniczego ORP „Lech”, rakietowego ORP „Metalowiec” i fregaty rakietowej ORP „Gen. K. Pułaski”.

Marcin Gortat otworzył swoją fundację MG13 w październiku 2009 roku. Jego celem była i jest pomoc innym młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. Fundacja Marcina Gortata stara się odnaleźć młodych i obiecujących zawodników, wesprzeć ich poprzez system stypendialny oraz dzięki współpracy z czołówką kadry szkoleniowej w Europie i USA zaoferować profesjonalne treningi rozwojowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.