www.sxc.hu

Policjanci skontrolowali samochód, w którym przewożonych było więcej niż powinno osób, a dzieci podróżowały bez fotelików. Kierowca odpowie za popełnione wykroczenia przed Sądem Rejonowym w Wejherowie, który może ukarać kierowcę karą grzywny nawet do 5000 zł.

www.sxc.hu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy w Wejherowie na ul. Marynarki Wojennej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego skoda fabia. W trakcie kontroli okazało się, że w pojeździe zamiast pięciu osób łącznie jest, aż siedem. Z dowodu rejestracyjnego wynikało jednak, że w samochodzie może być przewożonych łącznie tylko 5 osób. Funkcjonariusze sprawdzili także w jaki sposób przewożone są dzieci i okazało się, że żadne z nich nie ma odpowiedniego fotelika ani nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak się okazało, kierowca przyjechał z rodziną na urlop z centralnej Polski. Teraz nie uniknie odpowiedzialności, gdyż za popełnione wykroczenia przewożenia dzieci bez fotelików oraz przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczalną odpowie przed sądem. Za każdego dodatkowego pasażera grozi po 1 punkcie karnym, za brak fotelików grozi 6 punktów karnych. Sąd także może ukarać kierowcę grzywną w wysokości nawet do 5000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.