fot. Piotr Pancykiewicz

W najbliższą sobotę  28 lipca sopocki MOSiR organizuje Morski wyścig pływacki TIMEX CUP 2012 pod Patronatem Prezydenta Sopotu.  Będzie to inauguracja 10 już edycji tej imprezy, która nawiązuje do tradycji wyścigów morskich rozgrywanych w kurorcie w latach międzywojennych.

fot. Piotr Pancykiewicz

Tytułów w kategorii open z minionego roku bronią: Karolina Urbańska (AZS AWF Gdańsk) i Filip Zaborowski (MKP Szczecin). Trasa przebiegać będzie wzdłuż plaży od mola do pomostu przy „Czarnej Perle” i wynosi ok. 1 km. Imprezę zabezpiecza sopocki WOPR.

Start zaplanowano na godzinę 12:00. Zapisy na imprezę odbywać się będą od godziny 10.00. w „Czarnej Perle”l” (wejście na plażę nr 19). Rywalizacja odbywa się w 12 kategoriach wiekowych i kategorii open.

Wszyscy na mecie otrzymają pamiątkowe medale i wezmą udział w losowaniu m.in. zegarków od głównego sponsora imprezy.

Regulamin zawodów zamieszczony jest stronie www.mosir.sopot.pl. Imprezę wspierają firmy: Timex, Ziaja, Samsung i Coca-Cola.

Timex Cup odbywa się nieprzerwanie od 2003 roku. Impreza ma dwie edycje: letnią – wyścigi pływackie oraz zimową – biegi przełajowe po sopockiej plaży. Co najważniejsze dla organizatorów w zawodach oprócz zawodników czynnie uprawiających sport uczestniczy rzesza amatorów, którzy korzystają z możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.