fot. UM Wejherowo

Program promocji miasta okazał się strzałem w dziesiątkę. W niecałe 3 tygodnie lipca Wejherowo odwiedziło już około 1000 turystów. Zauroczeni miastem zapewniają, że jeszcze tu wrócą.

fot. UM Wejherowo

Niemal każdego dnia podczas wakacji Wejherowo odwiedzają grupy turystów z różnych stron kraju. Jak zapewniają do grodu Wejhera przyjeżdżają po przeczytaniu materiałów promocyjnych znajdujących się w ośrodkach wczasowych i pensjonatach a także dostępnych w punktach informacji turystycznych w miejscowościach nadmorskich. Jak informuje Teresa Kowalska szefowa grupy wejherowskich przewodników PTTK, którzy dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Wejherowie, codziennie w okresie wakacyjno-urlopowym oprowadzają wycieczki po mieście i Kalwarii Wejherowskiej, każdego dnia średnio od 50 do 100 osób korzysta z tej oferty.

– Pokazujemy im zazwyczaj ratusz, klasztor z podziemiami i Kalwarię Wejherowską. Każda wycieczka trwa ok. 2-3 godzin -mówi Teresa Kowalska. – Przyjeżdżających do Wejherowa turystów ciekawi dosłownie wszystko. Wielokrotnie podkreślają, że przyjadą tu jeszcze raz, bo wszystkiego nie dało się zobaczyć. Głównym magnesem jest Kalwaria Wejherowska, ale przybysze nie żałują, że dali się namówić na zwiedzanie ratusza, muzeum czy parku. Zachwalają piękno miasta, jego estetykę oraz ciekawą historię. – dodaje Kowalska. Wrażenia turystów po poznaniu Wejherowa bliżej są podobne. – Jesteśmy po raz pierwszy w tym pięknym mieście. Nie spodziewałyśmy, że to taka perełka. To znaczy, że jest tu przepiękna zabudowa, bardzo bogata historia oraz wspaniałe obszary i atrakcyjne miejsca do zwiedzania, zarówno na pogodę jak i niepogodę – mówi Izabela Dowgier z Łodzi, która na wycieczkę do grodu Wejhera przyjechała z siostrą.

– Cieszę się, że miałem okazję zobaczyć tak wiele interesujących miejsc w Wejherowie. Lokalny pomysł pasjonatów, żeby w taki sposób promować swoje miasto i jego historię jest ujmujący. Trzeba podkreślić, że ci pasjonaci i przewodnicy odkrywają bogatą przeszłość Wejherowa. Jest to tyle ważne, że ten obszar kraju dla ogółu społeczeństwa Polski jest mało znany. Jestem pełen podziwu, że w tak interesującej postaci odbywa się tu odkrywanie historii. To przykład dla innych regionów, jak należy to robić – mówi Dariusz Deszczka z Warszawy.

Jak informuje szef promocji miasta Jacek Thiel w okresie niecałych trzech tygodni lipca wejherowski ratusz i kalwarię z przewodnikami odwiedziło około 1.000 osób. Zważywszy na małą ilość turystów w  nadmorskich miejscowościach spowodowanych niekorzystną pogodą to frekwencja jest całkiem przyzwoita. Dodajmy, że przewodnicy funkcjonują od 9 lipca i będą oprowadzać turystów bezpłatnie do 26 sierpnia. Zbiórka koło furty klasztornej przy ul. Reformatów 19 codziennie o godz. 11.00.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.