fot. T. Urbaniak ZMP Gdynia S.A.

Trzy wycieczkowce w jednym czasie cumować będą jutro (19 lipca) przy gdyńskich nabrzeżach. Pierwszy z nich – norweski „Gann” –  można podziwiać już dzisiaj przy Nabrzeżu Pomorskim.

fot. Wycieczkowiec Marina/ T. Urbaniak ZMP Gdynia S.A.

„Gann” jest co prawda niewielki (108 m długości i 16 m szerokości), ale cumuje w najbardziej reprezentacyjnym miejscu gdyńskiego portu. Basen Prezydenta opuści jutro ok. godz. 18.30.

 W czwartek przypłynie „Marina” (238 m długości i 32 m szerokości). Ok. godz. 8.00 zacumuje przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wypłynie ok. godz. 18.00. Na luksusowym statku, który zabiera na swoje 15 pokładów 1250 pasażerów i 800 członków załogi, znajduje się jedyne w swoim rodzaju centrum kulinarne oferujące 22 w pełni wyposażone stanowiska do nauki oraz samodzielnego gotowania. 25 lipca „Marina” uhonorowana zostanie tablicą w „Alei Statków Pasażerskich”. W tym sezonie wycieczkowiec zawita do Gdyni jeszcze cztery razy.

Z kolei ok. godz. 11.00 przy Nabrzeżu Francuskim zacumuje dobrze już znany w gdyńskim porcie statek pasażerski „Vision of the Seas”. Wypłynie ok. godz. 18.00. Mieszczący ponad 2 000 pasażerów kolos ma 279 m długości oraz 32 m szerokości. Wśród licznych atrakcji na pokładach statku znajdują się m.in.: baseny z jacuzzi i sauną, kasyno, sklepy i butiki, restauracje, bary oraz pokładowy teatr mieszczący 870 widzów. Dla bardziej aktywnych pasażerów dostępne są obiekty sportowe, takie jak: fitness center, ścieżka do joggingu oraz ścianka wspinaczkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.