fot. UG Wejherowo

Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka będzie współfinansować ze środków Unii Europejskiej utworzenie parku z prawdziwego zdarzenia w Bolszewie. Realizacja inwestycji przewidziana jest na rok 2013.

fot. UG Wejherowo

4 Lipca Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka wybrała projekt utworzenia ArtParku w Bolszewie, który kwalifikował się do wparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013. Najlepiej przygotowany i oceniony projekt „Utworzenie ArtParku wraz z budową strefy rekreacyjno-sportowej w miejscowości Bolszewo” zrealizowany ma być w 2013 roku. Na terenie parku przewidziano wykonanie alejek parkowych wraz z zamontowaniem stylowych ławek oraz nasadzenie nowej szaty roślinnej, w tym egzotycznych przyrodniczo drzew i krzewów.

Obok alejek parkowych przewidziano wykonanie trzyczęściowego placu zabaw, w którym zostaną zamontowane urządzenia rekreacyjne dla różnych wiekowo grup dzieci. Dla młodzieży zaplanowano również montaż m.in. wysokich zestawów piramidowych oraz zjazd linowy o długości 40 metrów. Ponadto w parku zaprojektowano powstanie całorocznej górki saneczkarskiej ze stalową zjeżdżalnią na skarpie, z której będzie można korzystać zarówno latem jak i zimą. Dla osób aktywnych przewidziano zamontowanie terenowych urządzeń fitness oraz boisk sportowych do streetball’a i piłki plażowej. Wartość projektu wynosi 1.843.020,64 zł z czego dofinansowanie to 1.273.632 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.