fot. PAP Adam Warżawa

Od wczoraj trwa szacowanie strat po sobotnich zniszczeniach przez trąbę powietrzną. Zabezpieczane są uszkodzone budynki. Pomorski Urząd Wojewódzki rozpoczyna zaliczkową wypłatę odszkodowań.

fot. PAP Adam Warżawa

Dzisiaj Pomorski Urząd Wojewódzki rozpocznie zaliczkową wypłatę odszkodowań dla właścicieli gospodarstw najbardziej poszkodowanych w wyniku sobotniej trąby powietrznej, która poczyniła straty na terenie trzech powiatów województwa pomorskiego. Od wczoraj wojewoda pomorski Ryszard Stachurski pozostaje w stałym kontakcie z władzami samorządów kwidzyńskiego, starogardzkiego i sztumskiego. O skali zniszczeń informowane jest również kierownictwo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W sobotę do późnych godzin nocnych trwało zabezpieczanie uszkodzonych budynków. W tym celu wykorzystano m.in. materiały i sprzęt zgromadzony w magazynach Wojewody Pomorskiego. Do pokrycia zniszczonych dachów wykorzystano wczoraj m.in. 24 plandeki z zasobów Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Wydanych zostanie kolejnych 18 plandek.

Od niedzielnego poranka trwało szacowanie strat wyrządzonych przez kataklizm. Specjalny, powołany przez wojewodę zespół, wizytuje poszczególne powiaty. W skład grupy wchodzą m.in. przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego PUW. – Obecnie trudno szczegółowo określić jak wiele rodzin wymagało będzie finansowego wsparcia. Wysokość odszkodowania uzależniona będzie od skali zniszczeń, które oszacowane zostaną m.in. przez inspektorów nadzoru budowlanego. – informuje Biuro Prasowe Wojewody Pomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.