fot. policja.pl - archiwum

W trakcie ubiegłego weekendu gdyńscy policjanci skontrolowali stan trzeźwości aż 6628 kierowców. Efektem tych działań było zatrzymanie 28 praw jazdy. Maksymalna kara za jazdę pod wpływem alkoholu wynosi 2 lata pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

Ubiegły weekend dla gdyńskiej drogówki był bardzo pracowity. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej Komendy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości, którzy uczestniczyli w jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Zapewnienie płynnego ruchu w mieście było związane z koniecznością ręcznego kierowania ruchem pojazdów na skrzyżowaniach oraz systematyczną kontrolą samochodów, które przemieszczały się w drodze na lotnisko w Babich Dołach.

Jednym z głównych zadań było wyeliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Łącznie w trakcie działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości aż 6628 kierowców, z których 28 prowadziło pojazd na „podwójnym gazie”. Nietrzeźwi kierowcy oprócz utraty prawa jazdy będą odpowiadać przed sądem za wykroczenia i przestępstwa, których dopuścili się za kierownicą. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

 Dokonanie kontroli stanu trzeźwości 6628 kierowców w czasie jednego weekendu oznacza, że w ciągu każdej godziny na gdyńskich ulicach sprawdzano średnio 92 osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.