fot. wikipedia

Po zakończonych rozgrywkach EURO 2012 Miasto Gdańsk oraz Arena Gdańsk Operator przygotowali dla mieszkańców oraz turystów niespodziankę: Dzień Otwarty Stadionu – niedziela 15 lipca

fot. wikipedia

Stadion otwarty będzie dla zwiedzających od godziny 10.00 do 18.00. Podczas Dnia Otwartego atrakcji nie zabraknie. Zaplanowano m.in. kolej tyrolską (czyli szalony zjazd na linie pomiędzy trybunami), zwiedzanie stadionu, konkursy dla dzieci, zawody w poszukiwaniu bursztynu, streetball. Przez cały dzień na czterech ogromnych telebimach prezentowane będą filmy o stadionie, jak i te wspominające atmosferę Mistrzostw w Gdańsku.

Na zewnątrz bursztynowej areny, przy parkingu rowerowym od ul. Uczniowskiej stanie główna scena, na której wystąpią m.in. znany z ostatniej edycji programu X-Factor zespół Dziewczyny i zespół DON – DON. Odbędzie się także pokaz zumby oraz poprowadzone zostaną zajęcia taneczne. Strefa Rozrywki umiejscowiona na Parkingu P5 (wejście od ul. Marynarki Polskiej) stworzona będzie dla odbiorców w każdym wieku. Kick Point, Strefa T- Mobile, boisko mobilne, Streetball – to tylko część atrakcji, które czekają na wszystkich którzy 15 lipca zechcą odwiedzić PGE Arenę Gdańsk. Na stadion dojechać można komunikacją miejską. Kolejka SKM kursować będzie bez pośrednich przystanków z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo co 20 min. od godz. 09:40 do 18:20.  ZKM uruchomi także nieodpłatną linię tramwajową na trasie Centrum – Nowy Port przez ul.Marynarki Polskiej (trasa jak linii 14, kursująca co 20 minut). Osoby, które postanowią wybrać się samochodem, będą mogły go zostawić na parkingu przed stadionem, który pomieści ok. 2 tys. pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.